1-3 maja, 27-29 maja 2016
    1-3 maja, 27-29 maja 2016

Rycerskie Dni Rodzin 2016

Rodzina szkołą miłości i miłosierdzia

 

"Czy patrzyliście kiedyś na rodzinę jako na szkołę?" - pytał rodziców o. Piotr M. Lenart, duchowy opiekun IX Rycerskich Dni Rodzin w Niepokalanowie Lasku. "Rodzina to wyjątkowa szkoła. W niej uczymy się, jak kochać i być miłosiernym..." - wyjaśniał kapłan.

 

Maj to miesiąc maryjny, a w Niepokalanowie Lasku, Ośrodku Formacyjnym Rycerstwa Niepokalanej, także wyjątkowo rodzinny. "Niepokalanów Lasek - to miejsce żyje. Modlitwom wtóruje śpiew ptaków i szum drzew. Jednak szczególnie żyje w pierwszych dniach maja i tuż po Bożym Ciele, kiedy przyjeżdżają tutaj rodziny z całej Polski, aby się zatrzymać i zawierzyć swoje życie Bogu i najlepszej Matce Niepokalanej" - tak witał przybyłych Karol Wojtyna, współorganizator spotkania.

Rycerskie Dni Rodzin to czas na formację i duchową odnowę - wspólne uczestnictwo w Eucharystii, celebracje, nabożeństwo z odnowieniem ślubowań małżeńskich dla rodziców, ale też program edukacyjny, który w tym roku wypełniły spotkania warsztatowe: Tato - odkrywca talentów (dla ojców, zorganizowane przez Inicjatywę Tato.Net) oraz Czynniki warunkujące motywację do nauki. Sztuka origami (dla matek, zainicjowane przez Inicjatywę Mama Expert). Prowadzący: dr hab. Grzegorz Grochowski oraz mgr Alina Wojtyna dzielili się swoją wiedzą i doświadczeniem z rodzicami przez większość soboty.

Dzieci, pod opieką młodych animatorów, miały swoje własne zajęcia, które dały im możliwość wykorzystania lub też odkrycia własnych talentów, a nad całością programu czuwała Teresa M. Michałek OV, prezes Fundacji Niepokalanej, która to fundacja jest koordynatorem programu dla rodzin Przymierze Rodzin Niepokalanej.

Jak zawsze bezcennym punktem programu były świadectwa i wymiana doświadczeń rodzinnych. "Wierzymy, że umocnieni słowem Bożym i wyposażeni w konkretną wiedzę, jak pomóc naszym dzieciom odkrywać ich drogę powołania i nie zmarnować talentów, sprawimy, że nasze rodziny będą prawdziwą szkołą miłości i miłosierdzia" - dzielą się rodzice.

Ogromną wdzięczność uczestnicy i prowadzący pragną wyrazić wszystkim zakonom kontemplacyjnym, które zawsze wspierają maryjne inicjatywy dla rodzin swoją modlitwą. Niech Pan Bóg udzieli wszystkim potrzebnych łask przez Niepokalaną.

Komentarze

Script logo