RDR - czerwiec 2019 | Niepokalanów
    RDR - czerwiec 2019 | Niepokalanów

Moc przebaczenia | RDR - czerwiec 2019

W majowo-czerwcowy weekend w Niepokalanowie  Fundacja Niepokalanej zorganizowała II edycję Rycerskich Dni Rodzin. Wzięło w nich udział 15 rodzin z różnych stron Polski. Tematem przewodnim spotkań z małżeństwami i rodzinami były słowa: Przynieście najlepszą szatę... Uzdrawiająca moc przebaczenia.

Aldona i Artur Wiśniewscy z Fundacji Tak dla Rodziny, którzy prowadzili spotkania, powiedzieli: To był czas odkrywania, jak wielkie znaczenie w budowaniu więzi rodzinnych ma pojednanie z Bogiem, przebaczenie sobie i ludziom. To także ubogacający czas dla nas i radość z faktu, jak wiele, również młodych małżeństw, poszukuje źródła siły i miłości potrzebnej do budowania małego domowego Kościoła, do umacniania więzi i wzrastania w wierności Bogu i sobie. Piękne miejsce, Niepokalanów, które wybrała Maryja w umiłowanym Maksymilianie Kolbem, był też czasem na zatrzymanie, poukładanie wielu spraw, czasem ciszy i modlitwy

W tym roku w sobotnie przedpołudnie rodziny mogły zawierzyć siebie, swoje rodziny i wszystkie trudne sprawy w niepokalanowskiej bazylice podczas spotkania Oddaj się Maryi.

Podczas gdy rodzice mieli swoje zajęcia, dzieci realizowały swój program pod opieką animatorów.

Spotkanie poprowadził o. Piotr M. Lenart OFMConv. W homiliach zachęcał rodziny, by swoje życie opierali na Chrystusie, który nawet największe zło może obrócić w jeszcze większe dobro.

Teresa M. Michałek, prezes Fundacji Niepokalanej

rdr-czerwiec-2019-01.jpg
rdr-czerwiec-2019-02.jpg
rdr-czerwiec-2019-03.jpg
rdr-czerwiec-2019-04.jpg
rdr-czerwiec-2019-05.jpg
rdr-czerwiec-2019-06.jpg
rdr-czerwiec-2019-07.jpg
rdr-czerwiec-2019-08.jpg

Komentarze

Script logo