dni-rodzin-doswiadczonych-2018.jpg

Łaski od Pana - Dni Rodzin Doświadczonych 2018

W Niepokalanowie Lasku spotkały się rodziny, które borykają się z różnymi trudnościami lub przeżywają ciężkie chwile próby, jak też ci, którzy za rodziny w kryzysie zapragnęli ofiarować swój czas i modlitwę.

To modlitewne spotkanie, nazwane Dniami Rodzin Doświadczonych, odbyło się w dn. 4-6 maja. Uczestniczyło w nim 20 osób, z których 5 wstąpiło do Rycerstwa Niepokalanej. Opiekunem duchowym był o. Piotr M. Lenart - franciszkanin z Niepokalanowa, a organizatorem - Fundacja Niepokalanej.

Wieczorem pierwszego dnia uczestnicy spotkali się na pierwszej sesji Jezusowej Metody Terapeutycznej, modląc się przed Najśw. Sakramentem  o dary Ducha Świętego podczas specjalnej celebracji, przeprowadzonej z okazji przeżywanego w Kościele w Polsce Roku Ducha Świętego. Uczestnicy celebracji mieli zastanowić się też, jak służyć na co dzień wylosowanym darem Ducha Świętego.

Ważnym przeżyciem było uczestnictwo w pierwszosobotnim spotkaniu Oddaj się Maryi w Niepokalanowie, podczas którego można było zawierzyć siebie, swoją rodzinę i wszystkie trudne sprawy Matce Bożej Niepokalanej. Więcej o tym spotkaniu czytaj na: www.niepokalanow.pl

Po południu rozpoczął się Dialog z Najlepszym Lekarzem. W tym czasie można było aż do wieczora adorować Pana Jezusa w kaplicy domu rekolekcyjnego w Niepokalanowie Lasku - tej samej, w której modlił się św. Maksymilian, a także porozmawiać z opiekunem duchowym spotkania lub przystąpić do sakramentu pokuty i pojednania.

Gościem spotkania był Daniel z Bydgoszczy - twórca bloga dzieciecawiara.pl, który dzielił się swoją drogą nawrócenia i wyjścia z nałogu seksoholizmu oraz uzdrawiającą rolą sakramentów świętych w rodzinie i małżeństwie. Świadectwo to poruszyło wszystkich i dało wiele do myślenia.

Wieczorna sesja Jezusowej Metody Terapeutycznej była czasem dziękczynienia Panu Jezusowi za wszystko, co nas w życiu spotkało, także za te trudne sytuacje życiowe, a także czasem zanoszenia ufnych próśb do Najlepszego Lekarza, by nawet z najtrudniejszych i bolesnych doświadczeń wyprowadził jeszcze większe dobro.

Ostatni dzień upłynął na modlitwie o uzdrowienie duchowe, która składałą się z dwóch etapów: Nabożeństwa Wody Żywej oraz Eucharystii. "Wszystko w naszym życiu ma służyć wzrastaniu w miłość - mówił o. Piotr podczas kazania. - Nie ma bowiem takiego zła, z którego Pan Bóg nie wyprowadziłby jeszcze większego dobra". Kaznodzieja zwrócił uwagę, że o tym trzeba zawsze pamiętać, a szczególnie doświadczając trudnych sytuacji.

Dni Rodzin Doświadczonych zakończyła celebracja Posłanie i indywidualne błogosławieństwo każdego uczestnika.

Podczas gdy dorośli uczestniczyli w "Jezusowych sesjach terapeutycznych", animatorzy opiekowali się dziećmi, organizując im czas pożytecznymi zajęciami. Jedną z atrakcji dla najmłodszych było uczestnictwo w Dniu Strażaka, zorganizowanego przez Gminę Teresin w dzień patrona strażaków św. Floriana.

Puentą ze spotkania niech będą słowa jednego z uczestników: "Tu zrozumiałem, jak mam w moim życiu postępować, jak mam okazywać miłość w moim trudnym doświadczeniu rodzinnym. Pan Bóg w tych kilku dniach sprawił, że wiele rzeczy zrozumiałem i to uważam za wielką łaskę".

TM / red.

Komentarze

Script logo