drd2019-05.jpg

Przywrócona ufność i nadzieja

Już od kilku lat Fundacja Niepokalanej organizuje Dni Rodzin Doświadczonych - spotkanie dla osób przeżywających różnego rodzaju trudności w rodzinach. W tym roku w spotkaniu wzięło udział 28 osób z całej Polski. Głównym celem tych dni nie jest rozwiązanie problemów rodzinnych, ale oddanie ich Jezusowi, Najlepszemu Lekarzowi, aby On uczynił z nich to, co uważa za najlepsze.

W ciągu tych kilku dni jest czas na indywidualną modlitwę, rozmowy z kapłanem oraz przeżywanie specjalnie opracowanych celebracji eucharystycznych, podczas których przez słowa i znaki Bóg przemawia do każdego z zebranych. W tym roku w sobotnie przedpołudnie osoby uczestniczące w spotkaniu mogły zawierzyć siebie, swoje rodziny i wszystkie trudne sprawy w niepokalanowskiej bazylice podczas spotkania Oddaj się Maryi. Uczestnicy spotkania wysłuchali konferencji na temat przebaczenia w rodzinie ks. Marka Dziewieckiego. Kiedy rodzice byli zajęci, dzieci miały swoje zajęcia z animatorami.

Spotkanie poprowadził o. Piotr M. Lenart, franciszkanin. Zachęcił zebranych, by w swoim życiu opierali się na Chrystusie, który jest najlepszym Lekarzem i potrafi wyprowadzić nawet z największego zła jeszcze większe dobro.

Na zakończenie spotkania dwie osoby wstąpiło w szeregi Rycerstwa Niepokalanej.

FN / red.

Komentarze

Script logo