wielki-post.jpg

Wielki Post 2021

"Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię" - te słowa usłyszeliśmy w Środę Popielcową 2021 roku. W tym roku była to też 80. rocznica aresztowania św. Maksymiliana Kolbego i wywiezienia go przez gestapoo do więzienia w Warszawie (na tzw. Pawiak). 17 lutego 1941 r. był poniedziałek przed Środą Popielcową, ale gdy św. Maksymilian został aresztowany, to już wtedy rozpoczął się dla niego Wielki Post.

Dla nas i dla naszych rodzin można powiedzieć, że Wielki Post - czas wyrzeczeń, ograniczeń, nieprzewidywalnej przyszłości - rozpoczął się rok temu, wraz z ogłoszeniem epidemii koronawirusa. Jednak czas ten pokazuje, jak wielkie znaczenie mają wiara, nadzieja i miłość - te nadprzyrodzone cnoty Boskie, aby nie zwątpić i odnaleźć się w tej trudnej rzeczywistości.

Na ten czas Ojciec Święty Franciszek ogłosił Rok Świętego Józefa (od 8 grudnia 2020 do 8 grudnia 2021) oraz Rok Rodziny (od 19 marca 2021 do czerwca 2022), przez co zachęca nas do uciekania się pod opiekę Oblubieńca NMP i Stróża Świętej Rodziny, jak również do przygotowania się do Dziesiątego Światowego Spotkania Rodzin, które odbędzie się w Rzymie w czerwcu 2022 r.

W papieskim rozważaniu na "Anioł Pański" 27 grudnia 2020 r. Ojciec Święty zaprosił do rozważania treści dokumentu "Amoris laetitia". Dlatego też ten papieski dokument będzie podstawą do rodzinnych spotkań, które postaramy się zorganizować w tym i w przyszłym roku.

Niech Dziewica Maryja [...] wyjedna dla rodzin całego świata, by były coraz bardziej zafascynowane ewangelicznym ideałem Świętej Rodziny, stając się zaczynem nowego człowieczeństwa oraz konkretnej i powszechnej solidarności.

Franciszek, papież


Pozdrawiamy i z serca † błogosławimy...

Fundacja Niepokalanej

FUNDACJA NIEPOKALANEJ − istnieje po to, by służyć...

Komentarze

Script logo