stop-in-vitro-2020.png

Stop in vitro. Tak - naprotechnologia

Obserwując kryzys w polskiej służbie zdrowia, problemy kadrowe, brak środków na zakup niezbędnego sprzętu, kosztowne procedury diagnostyczno-terapeutyczne, niedoinwestowanie szpitali, hospicjów, wysokie ceny leków, stanowczo sprzeciwiamy się dofinansowaniu prywatnych ośrodków in vitro, które żerują na ludzkiej krzywdzie i oferują zdesperowanym parom produkcję dzieci metodą weterynaryjną. Służbę, która winna odpowiadać za ratowanie życia i zdrowia, próbuje się tym samym wmanewrować w działania poniżające ludzką godność i nie liczące się z dziećmi na najwcześniejszym etapie ich rozwoju.

Nie można też pominąć faktu, że in vitro jest procedurą nie tylko drogą (10-15 tysięcy złotych dla pary), ale też mało skuteczną, a towarzysząca sztucznemu zapłodnieniu selekcja prenatalna to postępowanie eugeniczne. Czy zatem wspieranie pseudonaukowych praktyk, których nie powstydziłyby się nazistowskie Niemcy, ma być nowym standardem zachodniej cywilizacji?

Lukratywny przemysł in vitro to nie tylko działalność klinik oferujących produkcję dzieci na szkle, ale i cała "otoczka" tego dochodowego biznesu, m.in. funkcjonowanie banków nasienia, handel komórkami jajowymi, macierzyństwo zastępcze, agencje pełniące funkcje pośredników. Naturalną konsekwencją refundacji ze środków publicznych byłoby zwiększenie klienteli klinik i związanych z nimi agend. Niezależnie od tego, czy z procedury urodzi się dziecko i czy będzie ono zdrowe – właściciele tych firm zawsze zarobią!

Jedynym słusznym działaniem - będącym rzeczywistym wsparciem dla małżeństw borykających się z problemem niepłodności - jest rozwijanie metod opartych na szerokiej diagnostyce i leczeniu, do których należy m.in. naprotechnologia, ale także promowanie adopcji i rodzin zastępczych. Tylko w ten sposób można rzeczywiście zabezpieczyć dobro małżonków i dzieci - tych, które mogą począć się jako owoc miłości rodziców oraz tych, które odrzucone przez rodziców biologicznych bardzo chciałyby zostać pokochane i przyjęte przez małżeństwa, które mogą dać im nowy dom i dużo miłości

Kaja Godek
Inicjatywa #ZATRZYMAJABORCJĘ
Fundacja Życie i Rodzina

Komentarze

Script logo