Niepokalanów, 17 sierpnia
Niepokalanów, 17 sierpnia

Rodzina drogą do świętości

Sobota, 17 sierpnia 2019

prowadzący: Rodziny z misją Janina i Włodzimierz Makiełowie oraz Małgorzata i Jan Wilkowie wraz z dziećmi i przyjaciółmi

10:00 zawiązanie wspólnoty - Moja droga za Jezusem w małżeństwie sala św. Bonawentury
11:00 Eucharystia bazylika
12:00 nabożeństwo różańcowe bazylika
13:00 obiad (koszt: 10 zł) dom rekolekcyjny
14:00 Po co małżeństwo? sala św. Bonawentury
15:00 Po co rodzina? sala św. Bonawentury
16:00 Koncert zespołu Sąsiedzi + za bazyliką
16:45 Nabożeństwo odnowienia przyurzeczeń małżeńskich, błogosławieństwo rodzin bazylika

Janina i Włodzimierz Makiełowie - w małżeństwie od 31 lat, rodzice ósemki dzieci i dziadkowie na razie dla dwójki wnucząt. Współzałożyciele Wspólnoty Przymierza Rodzin Mamre i Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich (prowadzącym obecnie ok. 120 szkół katolickich w Polsce). Zawodowo związani ze wspomnianym Stowarzyszeniem. W ich rodzinie znalazło schronienie sześcioro dzieci.

Małgorzata i Jan Wilkowie - w małżeństwie od 29 lat, wychowali czwórkę dzieci będąc rodzicami zastępczymi dla dwójki z nich. Od niedawna dziadkowie wnuczki Bogusi. Członkowie zespołu Teofil. Współzałożyciele Wspólnoty Przymierza Rodzin Mamre i Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich. Ukończyli teologię na KUL i Podyplomowe Studia Rodziny. Od 25 lat przygotowują narzeczonych do przyjęcia sakramentu małżeństwa według autorskiej metody zajęć warsztatowych. Doradcy i mediatorzy rodzinni.

Autorzy rachunku sumienia dla małżonków i narzeczonych W objęciach Boga oraz współautorzy wraz z Anną Zajic i o. Ksawerym Knotzem książki Teściowie i młodzi. Uczestnicy licznych audycji w Radio Maryja, Radio Fiat i Radio Jasna Góra oraz programów w ramach cyklu Siódmy sakrament w Telewizji Trwam.

Nasze małżeństwa od wielu lat trwają we wspólnocie przymierza, mieszkając obok siebie dzielą wiele elementów wspólnego życie - przede wszystkim wspólną modlitwę rodzinną. Trójka z naszych dzieci to założyciele zespołu Sąsiedzi +, z czego jestesmy bardzo dumni.

Zapraszamy na rodzinne spotkanie w Niepokalanowie

Zespół Sąsiedzi + to pięć oryginalnych osobowości, których połączyło sąsiedztwo, pasja i przede wszystkim Jezus Chrystus. Ich piosenki łączą poetyckie teksty oraz muzykę, którą próbują dotknąć tematu tak nieuchwytnego jak Bóg.

Na przestrzeni swojej działalności brali udział w wielu festiwalach i konkursach:

  • Salwatoriański Festiwal Piosenki Religijnej (3 miejsce i dwukrotnie nagroda GrandPrix)
  • Refresh Festiwal w Warszawie (2 miejsce)
  • Festiwal Hosanna w Siedlcach (Nagroda GrandPrix)

Zespół Sąsiedzi + to Muzyczne Odkrycie Roku Muzyki CCM w Polsce 2019, dzięki temu mieli możliwość wystąpienia na tegorocznej XX edycji Festiwalu BĄDŹ JAK JEZUS w Mysłowicach.

Członkowie zespołu:

  • Rafał Makieła
  • Maciek Kuciński
  • Tobiasz Makieła
  • Michalina Putek
  • Dominik Morawski

Komentarze

Script logo