Maryjne Dni Skupienia dla Ojców i Matek

Żony na warsztacie dla ojców
Żony na warsztacie dla ojców
7 sekretów - dzień drugi
7 sekretów - dzień drugi
Uczestnicy warsztatu 7 sekretów
Uczestnicy warsztatu 7 sekretów
Podsumowanie
Podsumowanie

W dniach 7-10 listopada 2014 r. w Ośrodku Formacyjnym Rycerstwa Niepokalanej Niepokalanowie Lasku odbyły się Maryjne Dni Skupienia dla Matek i Ojców.

Do domu najlepszej Matki przybyli z różnych części Polski rodzice, którzy chcą rozwijać się w swoim powołaniu, aby stawać się jeszcze lepszą mamą i jeszcze bardziej efektywnym tatą. W piątkowy wieczór o godz. 18 rozpoczęła się pierwsza część warsztatu dedykowanego ojcom „7 sekretów efektywnego ojcostwa”, który w całości przeprowadził Karol Wojtyna, redaktor „Rycerza Młodych” i licencjonowany trener Tato.Net. W tej pierwszej części brali udział mężczyźni i kobiety. Uczestnicy szukali odpowiedzi na pytanie: Jak żona może pomóc mężowi w byciu efektywnym ojcem? Dzień zakończył się Eucharystią.

W sobotę po porannej „Medytacji nad Słowem” zajęcia odbywały się w dwu grupach. Mężczyźni kontynuowali swoją pracę nad ojcostwem, zaś kobiety pochyliły się nad problematyką macierzyństwa. Grupę pań poprowadziły: Justyna Kuś, terapeuta z Bydgoszczy, i s. Teresa M. Michałek OV. 

Nad duchową stroną spotkania czuwał o. Piotr M. Lenart, redaktor „Rycerza Niepokalanej”, który odprawiał Mszę świętą, głosił naukę i przewodniczył nabożeństwom oraz celebracjom. Muzycznie posługiwała s. Agnieszka Koszałka OV.

Listopad jest miesiącem szczególnej pamięci wobec tych, którzy odeszli przed nami do wieczności, ale też tych, którzy oddali swoje życie w obronie Ojczyzny. Stąd pomysł organizatorów, aby trzeciego dnia odwiedzić Muzeum Powstania Warszawskiego. Dla wielu uczestników zwiedzanie tego miejsca było dużym przeżyciem. Niektórzy zabrali ze sobą także swoje dzieci.

 

Script logo