Dni skupienia dla ojców (maj 2014)

Uczestnicy Warsztatu
Uczestnicy Warsztatu
Uczestnicy Warsztatu
Uczestnicy Warsztatu

W połowie maja do Niepokalanowa Lasku po raz drugi przyjechali ojcowie rodzin, aby swoje powołanie do bycia głową rodziny powierzyć najlepszej Matce - Niepokalanej i oddać się Jej na wzór św. Józefa, patrona mężczyzn.

W piątek, 16 maja, wspomnienie św. Andrzeja Boboli, męczennika, Patrona Polski, ojcowie rozpoczęli swoje spotkanie Mszą świętą. Wieczorem w małej kaplicy, gdzie modlił się kiedyś św. Maksymilian Kolbe, szczególny patron ojców, odbyło się nabożeństwo - celebracja, z zawierzeniem siebie i swoich rodzin Bogu. Po nabożeństwie na wspólnej agapie spotkali się ojcowie, którzy przybyli z Włoszczowy z ojcami z Sochaczewa, z parafii Narodzenia NMP w Trojanowie. 

17 maja w sobotę, w godzinach 9.00-18.00 uczestnicy wzięli udział w warsztacie "Bliżej - pełna łączność", przygotowanym przez Inicjatywę Tato.Net. Po raz drugi w Niepokalanowie zagrała dobra męska muzyka. Gościem szczególnym był prezes Inicjatywy Tato.Net i założyciel Fundacji św. Cyryla i Metodego dr Dariusz Cupiał. Warsztaty przeprowadził Karol Wojtyna. Na zakończenie, na drogę dobrych postanowień, błogosławieństwa udzielił ojcom duchowy opiekun spotkania o. Piotr M. Lenart.

Słowa wielkiej wdzięczności kierujemy także do sióstr: Teresy Michałek i Agnieszki Koszałki OV, za pomoc w przygotowaniach oraz za przeprowadzenie nabożeństwa.

Script logo